Tesettür Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Bayanların en özel ve anlamlı günü olan düğünlerinde her unsurun kusursuz olması için büyük çaba harcanır. Gelinlikten aksesuarlara, düğün mekanından davetiyelere kadar her şey bu özel gün için en güzel ve kusursuz biçimde seçilir. Gelinlik ve aksesuarlar gelin adayının en çok önem verdiği parçalardır. Gelinlik seçimi uzun zaman alır ve aksesuar seçimleri de gelinliğe uygun olarak seçilir veya tasarlanır.

Gelinlik ve aksesuarların hazırlanmasının ardından gelin için önemli olan diğer unsur düğün günü yapılacak olan makyajdır. Tesettürlü bayanlar, eşarp tasarımına uygun makyajı tercih ederek, kusursuz bir görünüm oluştururlar. Makyaj seçimi gelin başının modeline ve detaylarına, yüz tipinin nasıl olduğuna göre farklılık gösterir. Makyaj seçiminde her unsur dikkate alınmalı ve buna göre bir seçim yapılmalıdır.

makyaj

Doğallıktan Yana Makyaj Tercihi

Gelinlerin büyük öneme sahip olan makyaj tercihinde bir çok bayan doğallıktan yanadır. Doğal ve sade bir makyaj, her zaman daha zarif görünür. Bu yılın da modası olan pastel tonlar makyaja uygulanıyor ve gelin makyajlarındaki yerini alıyor. Göz makyajı sedef tonlarının koyu renkler ile harmanlanması ile oluşturularak doğallığı yansıtıyor. Allık ve ruj seçimleri, her ne kadar isteklere göre değişse de natürel ve şeftali tonları daha hoş bir görünüm yaratıyor.

makyaj2

Yüz Şekline Göre Uygulanan Makyaj Tekniklerini

Günlük yaşamda veya özel günlerde yapılan makyaj her zaman önemlidir. Fakat gelin adaylarının düğün günü yaptırdığı makyaj daha fazla öneme sahiptir. Yüz şeklinin makyaj üzerindeki etkisi, bu özel günde dikkate alınması gereken unsurlardan biridir. Göz makyajı ve allık seçimi yüz şekline göre değişim gösterir. Gelinler kendi yüz şekline uygun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir