Tesettürlüler için Güneş Gözlüğü Önerileri

Sıcak havaların gelmesi ile güneş gözlükleri yaz kombinlerinde önemli bir yere sahip oluyor, bu yazımızda tesettürlü bayanlar için güneş gözlüğü önerilerini ele alacağız. Sizin de gördüğünüz üzere güneş gözlükleri, tesettür giyimde son zamanlarda moda olmaya başladı.

Güneş gözlükleri ile birlikte eşarp modeli ve rengi uydurularak bir kombin yapılıyor. Fakat bu yeni bir akım olduğu için pek bilinmiyor, bu yüzden bu yazımızda tesettürlü bayanlar için güneş gözlüğü konusunu ele alacağız. Sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel modelleri yazı sonunda vereceğim. Birde gözlük ile güzel giden şal bağlama stili de videonun sonuna ekleyeceğim.

 

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri

 

Sadece güneş gözlüğü değil bazı tesettürlü bayanlara numarasız normal gözlüklerde yakışa biliyor, gözleri bozuk olmasa da sırf bir tarz için sıfır numara gözlükler de takılabiliyor. Bir kaç tane de böyle model göstereceğim.

 

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 12

 

Piyasa da tesettürlüler için çok şık gözlük modelleri bulunmakta, kedi gözlükleri son dönemlerde moda olan bir gözlük, bunun yanında çiçek baskılı gözlük modelleri de fazlaca kullanılıyor.

Tesettürlü bayanlar için güneş gözlüğü en çok tesettür sokak modası kıyafetlerinde kombin için kullanılmaktadır. Tesettür sokak modası hakkında yazıma erişmek için altta vermiş olduğum görsele tıklayabilirsiniz.

 

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 9

 

Eşarp Bağlarken Aksesuar Kullanımı

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 8

 

İster günlük hayatta olsun ister özel gün ve davetlerde olsun bayanların vazgeçilmez aksesuarları vardır. Kimi bayanlar saat takmadan dışarıya adım atmazken kimi bayanlar da ışıltılı, pırıltılı taşlarla bezenmiş bir broşu eşarplarında taşımak isterler.

 

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 7

 

Eşarpta bir aksesuar kullanmak istenirse mutlaka düz renkli eşarp tercih edilmelidir. Desenli eşarpların üzerinde aksesuar kendini gösteremeyecektir. Bu nedenle eşarp iğnesi ya da broş düz renk eşarplarda daha güzel ve tam bir aksesuar olarak görünecektir.

 

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 5

 

Aksesuar deyince sadece eşarp üzerine takılan eşarp iğneleri, eşarp mıknatısı ya da broşlar akla gelmemelidir. Bir güneş gözlüğü de eşarp üzerine konulduğunda aksesuar havası verilebilir.

 

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 4

 

Videoda da anlatıldığı üzere düz renkli eşarp çene altından orantılı bir şekilde iğnelenir ve bir ucu boynun arkasında dolandırılarak diğer uzun uçla bağlanır. Üzerine bir broşla eşarp bağlama işlemi tamamlanır. Broşun boyutu ve üzerindeki taşlar, renkleri de gideceğiniz yere ve giydiğiniz kıyafete göre değişiklik göstermelidir.

 

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 3

 

Tesettürlü Bayanlar için Güneş Gözlüğü Önerileri

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 5

 

Her sene belli başlı gözlük modelleri moda olsa da, sürekli modadan düşmeyen gözlük modelleri de bulunmaktadır. Mesela bu gözlük modellerine aynalı gözlükleri verebiliriz, bundan 2 yıl önce kedi gözlükler modaya girdi, geçen yıl yuvarlak çerçeve modeller modada olsa da bu yılın modası, beşgen çerçeve modeller olacak gibi duruyor.

 

Tesetturler icin gunes gozlukleri

 

Fakat bu modelleri seçerken sizlere önerimiz modaya göre değilde kişisel beğenilerinize göre bir gözlük modeli seçmenizdir. Ayrıca rengi deseni seçerken de eşarplarınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız o gözlüğü seçmeniz yararınıza olacaktır.

 

Tesettürlüler için Aynalı Gözlük Modelleri

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 10

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu modeller her sene modadan düşmemektedir. Gayet başarılı olan bu modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu modelin dezavantajı eğer gözleriniz çok güzelse, onları gizleyecek ve göstermeyecektir. Bunlar pastel renk eşarp modelleri ile çok güzel gitmektedir, aşağıda bir örneğini vereceğim, ayrıca eşarp renginize göre pastel bir rujla da çok güzel gidecektir.

 

Tesettürlüler için Çiçek Desenli Güneş Gözlükleri

Tesetturlu Bayanlar icin Gunes Gozlugu Onerileri 2

 

Bu modeli tesettür dünyasına sokan Dolce&Gabanna markasıdır. Kendi ürünlerinde çiçek desenli eşarp modelleri ile çiçek desenli güneş gözlükleri çok güzel uyuşmaktadır. Aşağıdaki fotoyu görünce bana hak vereceğinizi düşünüyorum, gayet güzel baharlık olan bu kombini siz de kullanabilirsiniz.

 

Tesetturler icin gunes gozlugu

 

Tesettürlüler için Renkli Gözlük Çerçeveleri

Tesetturler icin gunes gozlugu secimi nasil olmali

 

Numaralı yada numarasız renkli bir gözlük çerçevesi aldıysanız mutlaka ona göre bir eşarp modeli uydurmak zorundasınız. Baskılı eşarp modellerini tercih edebilirsiniz, eşarbı gevşek bağlamanız da çok önemlidir. Renkli gözlük çerçeveleri ile çiçek baskılı eşarplar çok güzel bir uyum oluşturmaktadır.

 

Tesetturler icin gunes gozlugu onerisi

 

Çalışan Tesettürlüler için Güneş Gözlüğü Önerileri

 

Tesetturler icin gunes gozlugu oneri

 

Çalışan bayanlar için özellikle gözlükler çok önemli olmaktadır. Tarzınıza farklılık ve çeşitlilik katacak gözlük modelleri ile, iş hayatında daha tarz görünebilirsiniz. Genelde spor kıyafetler ile ve şal eşarplar ile kullanılan gözlükler, çalışan tesettürlü bayanlar için polis tipi güneş gözlüklerini öneriyoruz.

 

Tesetturler icin gunes gozlugu modeleri

 

Tesettürlü Bayanlar için Güneş Gözlüğü Fikirleri

Tesetturler icin gozluk secimleri

 

Son olarak sizlere birbirinden farklı tarzda bir kaç model tavsiye edeceğim. Bu modelleri galeri şeklinde sizlere sunuyorum umarım size fikir verir. Tesettürlü bayanlar için güneş gözlüğü önerileri görüldüğü gibi çok çeşitlilik göstermektedir.

 

Tesetturler icin gozluk modelleri

 

Tesettürlü bayanlar için güneş gözlüğü için hazırladığım galerinin altında iki adet video bulacaksınız. Bu videolardan biri tesettürlü bayanlar için güneş gözlüğü modellerinin tümünü oluşturmaktadır. Diğer video ise güneş gözlüğü ile kullanılabilecek eşarp bağlama stilini göstermektedir.

Tesettürlü bayanlar için güneş gözlüğü hakkında görüş ve fikirlerinizi lütfen yorumda belirtiniz.

 

Tesetturler icin gozluk kullanimi tesettur gozluk secimi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir