Doğal Tesettür Makyajı Nasıl Yapılır?

Tesettürlü bayanlar, kıyafetleri ve eşarpları kadar makyajlarına da önem verirler ve makyaj tercihini doğallıktan yana kullanırlar. Eşarp ile daha uyumlu olan doğal makyaj, aynı zamanda daha genç bir hava  katacaktır. Genel olarak tercih edilen doğal makyajın yapımı oldukça basittir. Kişiyi olduğundan daha genç gösteren doğal makyaj tonları ve türleri için dikkat edilmesi gereken bir kaç püf noktası bulunmaktadır. Natürel olarak adlandırdığımız doğal makyaj ile hem güzel hem de doğala en yakın ve canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Doğal Bir Görünüm İçin 5 Makyaj Püf Noktası

1-Renkli ve Parlak Farları Kullanmayın

Makyajda dikkati en çok çeken far seçiminiz daha hafif ve natürel tonlarda olsun. Doğal makyajın ilk kuralı parlak ve renkli ürünlerden uzak durmaktır. Gösterişli farlar yerine hafif ten rengine yakın olan doğal görünümdeki farları kullanabilirsiniz.

far

2-Nemli Sünger ile Makyaj Yapın

Makyaj ürünlerini uygulamak için birçok sünger ve fırça çeşidi bulunuyor. Doğal görünüme sahip bir majyaj uygulaması için makyaj süngerini nemlendirmek yeterli olacaktır.

3- Kremsi Yapıdaki Ürünleri Tercih Edin

Kuru ve katı makyaj ürünleri, yapılan makyajı doğal görünümden uzaklaştırıyor. Yüz pudraların, far ve rujlarda katı ürünler yerine daha çok kremsi yapıda olanları kullanabilirsiniz. Böylelikle cildiniz de daha ferah olacaktır.

4-Rujlarınız Açık Tonlardan Oluşsun

Doğal bir makyajın belki de en önemli unsuru koyu renkteki rujlar yerine açık tonları tercih etmek oluyor. Pastel tonlardaki şeftali ve pembe renkleri doğal görünüm için ideal rujlardan oluyor. Bordo, koyu pembe ve kırmızı renkleri yerine şeftali ve ten rengindeki rujları kullanın.

ruj

5-Natürel Tonlara Sahip Allıklar Tercihiniz Olsun

Kullandığınız allığın fazla kırmızı ve pembe olması yaptığınız makyajın tüm doğallığını alacaktır. Dikkat çekici renklerin yerine şeftali tonlarını veya bronz görünüm veren allıkları yanaklarınıza özgürce sürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir