Eşarp, Türban ve Şal Nasıl Bağlanır | Videolu Anlatım - Tesetturmoda.net
Tesettür Moda ve Kadın Bloğu
Eşarp, Türban ve Şal Nasıl Bağlanır | Videolu Anlatım
Sosyal Medyada Paylaş

Eşarp, Türban ve Şal Nasıl Bağlanır | Videolu Anlatım

Klasik ve Kolay Şal Bağlama

Şal bağlama sanıldığı kadar zor bir şey değildir. saçınızı düzgün bir şekilde toplayıp boneyi bağlayın. Eğer boneyi doldurmayacak kadar az saçınız varsa topuz tokası denilen ponponlu iplerden örülen tokalardan takabilirsiniz. Şal ucunu bir karış kadar içe katlayarak kıvırın. Gerisi videoda saklı; kolay şal bağlama :

Eşarbı Şal Gibi Bağlama Tekniği

Eşarp yapma modelleri, eşarp bağlama modelleri oldukça fazla. Bunlardan biri de kare eşarbı şal şeklinde bağlamak. Yani ipek eşarpları bağlarken önce üçgen yapıp çene altından bağlayarak değil de direk bir kenarını başa alarak çene altından bağlayarak tamamlamak şeklinde bağlayabilirsiniz. Kulağa tuhaf gelse de oldukça sık kullanılan bir eşarp bağlama modeli oldu. Videoda da izleyerek ne kadar kolay yapıldığını da anlayabilirsiniz.

Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları

Eşarp bağlamak yeni kapananların zannettiği kadar zor bir iş değildir. Sadece eşarp kafadan kaymasın diye bir bone bağlamak ve yapıldığında yüzde düzgün duran, şekle giren bir eşarp bağlamak gerekir. Bunun için de kimileri ipek eşarp tercih eder kimileri de rayon eşarpları yaparken daha rahat eder.

İğneli ya da iğnesiz eşarp yapmak da yine size kalmış. Eşarbın bozulmasına mahal vermemek adına iğne kullanmak en iyisidir. Ancak iğne kullanmadan yapılan eşarp için de sıkı bir düğüm atmak yeterlidir. Eşarbın ilk yapıldığı gibi durması için de hem kafanın üstüne hem de kulakların biraz üstünde kalan kısımlara da birer iğne takabilirsiniz.

Bu videoda iki farklı eşarp bağlama modelini izleyeceksiniz. İlkinde güzel bir topuz yapıp boneyi taktıktan sonra eşarbı ikiye katlayıp yüzünüzü ortalayarak yerleştirin. Sol uç kalacak şekilde sağ ucu soldan arkaya doğru boynunuzu saracak biçimde dolayın ve ucunu sol uçla birleştirerek sıkı bir düğüm atın. Arkada kala kısımları isterseniz giysinizin içine sokabilirsiniz. Önde kalan kısımları düzeltin ve eşarp iğnesiz olarak yapıldı.

İkinci videoda ise; rahat bir kullanımı olan bir eşarp bağlama modeli gösteriliyor. Yine eşarp bağlamak için hazırlıklarınızı bitirince eşarbı yerleştirin. Sağ ve sol ucu boynunuzu saracak şekilde çapraz olarak arkada birleştirip sarkan eşarp ucunun altından sıkı  bir düğümle bağlayın. Eşarp ucu sırtınıza doğru sarkmasına izin verin. Ön tarafı düzeltin ve eşarp yapıldı.

İğnesiz Eşarp Bağlama

İğne kullanmadan eşarp nasıl bağlanır? Videolu anlatım ile eşarp bağlamanın iğnesiz yolunu öğrenin.

 

Şal Nasıl Bağlanır?

Şal eşarp yapmanın çok fazla çeşidi var. Tesettür modası denilen moda çıktıktan sonra ise hem eşarp bağlama modelleri hem de şal bağlama modelleri oldukça fazlalaştı.

Şal bağlamak için istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Ancak yüz tipine uygun şal bağlamak önemlidir. Ama en basit şekilde şal bağlamak için modanisa nın hazırladığı bu videoyu izleyerek kolay şal bağlama yöntemini öğrenebilirsiniz.

Farklı Modellerde Şal Bağlama Videosu

Şal bağlamak, kolay gibi görünse de farklı modelleri ilk bakışta yapmak zor gelebilir. Hele ki yeni kapanan tesettürlü bayanlar için bu video çok açıklayıcı olacaktır.

Farklı modellerde şal bağlamak, ortamına göre seçildiğinde sizi şık ve rahat bir görünüme ulaştırır. Penye şallar, naylon karışımlı şallardan daha rahat yapılır ve sıcak havalarda daha ferah bir kullanıma sahiptir. Krep şallar ve abiye şallar ise bağlanırken biraz daha zorlasa da özel bir yerlere gittiğinizde şık gösterir.

Eklediğimiz videoda farklı şekillerde şal bağlama modelleri açıklayıcı bir biçimde gösteriliyor.

Çift taraflı kullanılan iki renkli şal ile, çok değişik bir şal bağlama yöntemini öğreneceksiniz.

Önü çapraz bone şal modeli için yapılan şal bağlama yöntemi ise gerçekten çok revaçta. Bu hazır boneler çok şık görünüyor ve her bir renkte sanki farklı bir model gibi görünüyor.

Sözü daha fazla uzatmadan videoyu izleyin derim. Şal bağlama modelleri ile şal bağlamayı çeşitlendireceksiniz.

 

Türban Nasıl Bağlanır?

En basit ve en hızlı eşarp bağlama yöntemi ile türban yapmayı videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Saçınızı güzel ve sıkıca bağlayın ve topuz yapın. Topuz kafanızın en üst hizasını geçmeyecek şekilde olmalı. Yoksa deve hörgücü diye tabir edilen yasaklı topuzdan yapmış olursunuz.

Sonra dikkatlice boneyi takın ve topuzu bonenin içine düzgün bir şekilde yerleştirin. Ve boneyi sıkıca bağlayın.

Eşarp bağlamak için kare şeklini karşılıklı uçlarından birleştirip iki üçgen elde edin ve sonra birini diğerinden daha küçük halde ucu içine gelecek şekilde çekin.

Bonenin üzerine uçları ortalayarak eşarbı koyun.Kaymaması için hemen başınızın üstüne bir iğne takın. Çene altından da bir iğneyle eşarbı bağlayın. Uçlardan birini istediğiniz yöne sağ ya da sola omuz üzerine iğneleyin.

Daha detaylı bilgi ve görmek için videoyu izleyin :

Armine Eşarp Modelleri

2022 Armine eşarp modellerini resim galerisi olarak paylaşmıştık. Resimden incelemeden görmek isteyen siz değerli okuyucularımız için Armine 2022 yeni sezon eşarp modellerinin videolu gösterimini paylaşmak istedik.

Büyük çiçek ve gül desenlerinin, vazgeçilmez geometrik desenlerin hakim olduğu bu büyüleyici eşarp koleksiyonunda eşarplara bakar bakmaz Armine şıklığını bulacaksınız.

2022 eşarp modelleri içinde yer alan renkler ve desenlerin de bulunduğu bu eşsiz koleksiyonda yağ yeşili, mor, bordo, açık maviler ve kahve tonları sıkça kullanılmış. Armine kalitesi ve ipek eşarp rahatlığıyla kaliteyi uygun fiyata Armine eşarp satış noktalarında bulabilirsiniz.

 

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014