Tesettür Gelinlik Duvak Modelleri - Tesetturmoda.net
Tesettür Moda ve Kadın Bloğu
Tesettür Gelinlik Duvak Modelleri
Sosyal Medyada Paylaş

Tesettür Gelinlik Duvak Modelleri

Gelinlik tüm kadınların en çok giymek istedikleri kıyafettir hiç şüphesiz. Tüm kız çocukları küçükken gelinlik giymenin hayalini kurarlar. Düğünlere gittiklerinde ise gelinin duvağını tutmak için yarışırlar. Peki ya kendi duvakları nasıl olacaktır?

Gelinlik duvakları, kısa, uzun, daha uzun pek çok seçeneği mevcuttur. Önemli olan zevkinize, boyunuza, gelinlik modelinize ve saç şeklinize/türban tasarımınıza göre bir duvak seçimi yapmaktır.

tas duvakli tesettur gelinlik modeli min

Tesettürlü Gelinlik Duvak Modelleri

Bembeyaz gelinlik hayalleri kuran genç gelin adaylarının gelinlik alışverişi sırasında en önem verdikleri aksesuarlardan biri olan duvak modelleri ile ilgili bir yazı hazırlamak istedik. Kış mevsiminin ortalarına geldiğimiz şu sıralarda arada gördüğümüz güneş içimizi ısıtarak bize baharın yakın olduğu haberini veriyor. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde düğün sezonu daha da hareketlendiği için tüm gelin adaylarını da düğün alışverişi heyecanı alıyor.

tesettur gelinlik duvak modelleri 6

2023 tesettür gelinlik modellerine uygun duvak modelleri seçimi için de gelin adayları bazen saatlerini harcayabiliyorlar. 2023 tesettürlü duvak modelleri, yerlere kadar uzanan, uzun ve kısa olmak üzere 3 farklı boyda tasarlanıyor. Gelinlik modellerine göre ayarlanan duvak modelleri boyu da değişiklik gösterebilir. Ancak gelinlerin duvak boyunu kendi zevkine göre seçmesi de önemli rol oynuyor.

En güzel 2023 tesettürlü duvak modelleri seçiminde düğünün yapılacağı mekandan gelinin tarzına kadar her şey göz önüne alınmalıdır. Kısa boylu gelin adaylarının yerlere kadar uzanan duvaklardan hatta uzun duvak modellerinden de uzak durması gerekir. Sadece önden yüzünü ve omuzlarını örten duvak modelleri kısa boylu gelinler için uygundur.

tesettur gelinlik duvak modelleri

Uzun boylu gelinler uzun duvak modellerini rahatlıkla kullanabilirler. Tesettürlü duvak modelleri, alımlı, ağır ve tesettürlü geline yakışır modeller olmalı. Gelinin boyu kadar yüz şekli de duvak modellerinde etkilidir. Bir diğer etken de tesettürlü gelin başı modelinin nasıl olacağıdır. Eğer tesettür gelin başı çok şaşaalı, taşlı, incilerle dolu farklı aksesuarların kullanıldığı bir gelin başı modeli ise duvak da buna göre şekillenmelidir. Özellikle duvak modelinin uçları Fransız dantelleri ile geçirilmiş olanlar gelinlerin sıklıkla tercih ettikleri duvak modelleri arasında yer alıyor.

uzun duvak prenses tesettur gelinlik modelleri

Tesettürlü gelinlik duvak modelleri, sadelik seven gelinler için, kenarları saten geçirilmiş duvak modelleri de tercih sıralarının üstlerine geliyor. Tesettürlü gelinlerin duvak modelleri arasında seçim zorluğu yaşamamaları için öncelikle gelinlik modeline karar vermeleri gerekir. Daha sonrasında gelinlik modeline uygun tesettür gelin başı modeline karar vermeliler ve en son olarak duvak modelini seçebilirler.

Gümüş Kaplamalı Eşarp Mıknatısları

Tesettüre yeni girmiş bayanlar eşarp yapmakta zorlanabilirler. Eşarbı ayarlayıp çene altına o iğneyi ortalayıp takmak ilk başlarda gerçekten zor gelebilir. Bunun için üretilmiş eşarp mıknatısları çok işe yarıyor.

tesettur gelinlik duvak modelleri 1

Eşarp mıknatısı, eşarp bağlarken iğne kullanmak istemeyenler ya da iğne kullanamayanlar için ideal bir seçenek. Hem rahat kullanımı var hem de şık bir görüntüsü var.

Eşarp mıknatısları, gümüş kaplamalı, altın kaplamalı, çerçeveli ve renkli olarak bir çok farklı şekilde üretiliyor. Birçok rengi de mevcut. Osmanlı motiflerinin, tuğraların kullanıldığı mıknatıs modelleri de bulunuyor.

tesettur gelinlik duvak modelleri 9

Tesettürlü Kına Başı Modelleri

Kına gecesi deyince aklımıza hemen kırmızı renkte bindallısıyla güzel bir gelin gelir. Hala kırmızı rengin kına gecelerindeki albenisi sürerken fuşya, mor, bordo, pudra renkli kına gecesi kıyafetlerini de görüyoruz artık gelinlerin üstlerinde.

Son zamanlarda önce abiye kına gecesi kıyafetiyle gelin salona geliyor, oyunlar oynanıyor, yemekler yeniyor içiliyor daha sonra gelin ortadan kayboluyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde gelin kız abiye kına gecesi kıyafetini çıkartmış ve bindallı giymiş şekilde kına yakılmak üzere salona tekrar dönüyor.

islemeli tesettur gelinlik duvak modelleri

Bindallı tercihi genellikle kırmızı ya da bordo renklerinde oluyor. Tesettürlü gelinlerin kına gecesi kıyafetlerine yaptırdıkları türban da kıyafetlerine uygun olarak tasarlanıyor.

tesettur gelinlik duvak modelleri 4 tas duvakli tesettur gelinlik modeli min

Tesettürlü kına başı modellerinde yine eşarp aksesuarlarından kullanılmaktadır. Bu işte iyi olan kuaförler sayesinde kına gecesi için türban tasarımı yapılıyor. Tesettürlü kına gecesi kıyafetine uygun türban bağlanıp aksesuarlar ve duvakla süsleniyor. İsteğe göre al bağlanabiliyor. Taşlı, dantelli, püsküllü detaylar eklenebiliyor.

tesettur gelinlik duvak modelleri 6 tesettur gelinlik duvak modelleri uzun duvak prenses tesettur gelinlik modelleri tesettur gelinlik duvak modelleri 1 1 tesettur gelinlik duvak modelleri 11

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014