Günlük Kullanılan Şal Modelleri

Günlük Kullanılan Şal Modelleri

Tesettür giyimin en önemli parçası baş tacı başörtülerde son yıllarda hemen hemen her tesettürlü bayanın dolabında en az bir şal modeli vardır. Kullanımının kolay, günlük şal bağlama yöntemlerinin de fazlaca zaman gerektirmediği göz önüne alınırsa oldukça pratik bir başörtüsüdür.

Şallar, günlük ve abiye olarak ayrılabilir. Genel anlamda,  daha rahat, daha kolay bağlanan, üzerinde çok fazla aksesuar bulundurmayan sade şal modelleri günlük şal modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Renkleri canlı, parlak bir kumaşa sahip olan, üzerinde taş,inci, boncuk, payet gibi aksesuarları olan ve özel günler için tercih edilen şal modelleri ise abiye şal modelleri olarak nitelendirilebilir.

Siyah Günlük Kullanılan Şal Modelleri
Siyah Günlük Kullanılan Şal Modelleri

Günlük şal modelleri ilkbahar yaz sezonunda genellikle havaların ısındığı da hesaba katılarak terletmesini istemediğimiz, bağla çık şeklinde pratik bağlanan, bağlandıktan sonra bozulmadan uzun süre düzgün duran, yumuşak bir yapıda, renkleri bir çok kıyafete uyan şallardır. Şal modelleri bir çok farklı kumaş ve aksesuardan oluşabilir. Günlük şal modellerini yapılarına, desenlerine, kullanım yerine ve bağlama biçimine göre ayırarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Mor Şal Modelleri
Mor Şal Modelleri

En Güzel Günlük Şal Modelleri 

Öncelikle günlük şal modelleri, günlük kullanım için uygun olmalıdır. 2017 ilkbahar yaz sezonu için en uygun gündelik şallar pamuklu kumaşlardan yapılan koton şal modelleridir. Teri emen yapısı, yumuşak dokusu ve her rengi barındıran geniş renk yelpazesiyle koton şallar, kesinlikle günlük şal modelleri arasında ilk tercihiniz olmalı.

Mavi Şal Modeli günlük
Mavi Şal Modeli günlük

Şal bağlama yöntemleri içinden en kolay şal bağlama şekli olan dolama ile günlük şalı hemen bağlayıp rahat edebilirsiniz. Tunik, gömlek ya da elbise üzerine hemencecik takıvereceğiniz koton şal modelleri günlük hayatınızda sizi rahat ettirir. Pamuklu şallar, ipek şallara göre daha kolay şekle girer bu yüzden şal önü bozuldu gibi bir kaygı da yaşamazsınız.2017 günlük şal modelleri içinden koton şallara örnek :

Kırmızı Şal Modeli
Kırmızı Şal Modeli

Pashmina (paşmina) şal modelleri de günlük şal modelleri arasında tercih edebileceğiniz şallardandır. Özellikle ince paşmina şallar, günlük hayatta oldukça rahat, yumuşacık hissettiren rahat şal modellerindedir. Pek çok renk tonuna sahip pashmina şal modelleri de yine düz renkte üretilir. Böylece bir çok kıyafete uyum sağlayarak size kombin kolaylığı sunar.

Bir diğer günlük şal çeşidi ise yaz aylarının kurtarıcılarından şifon şal modelleridir. Şifon şallar, uçuş uçuş bir yapıya sahiptir. Aslında çok ince bir tül gibi düşünülse de baş üstünden dolama yapılıp güzel bir bağlama şekli uygulandığında iç göstermez. Bu yüzden yaz aylarında incecik bu şifon şal modellerini günlük şallarınız arasına rahatlıkla alabilirsiniz. Şifon şal modellerinin pek çok farklı versiyonları olduğu gibi günlük olarak kullanabileceğiniz modelleri de mevcut.

Kahverengi Şal Modeli
Kahverengi Şal Modeli

Günlük de olsa ipek şallardan vazgeçemiyorsanız sura ipek şal modelleri tam size göre. Hem günlük kullanım rahatlığı sağlayan hem renkleriyle içimizi açan sura ipek şal modelleri 2017 yaz aylarında tesettürlü bayanların günlük şal modelleri arasında en çok tercih edecekleri şallar arasında olacak. İpek şal modelleri günlük hayatta özellikle bayan oturmalarında, çalışma hayatında, hafta sonu gezmelerinde rahatlıkla kullanılan şallardır.

Kahverengi Koyu Şal Modelleri
Kahverengi Koyu Şal Modelleri

İpek şal kullanmaya alışık bayanların daha çabuk yaptığı ve şekle soktuğu bu şallara, yeni kapanan ve ipek şal kullanmaya başlayanlar da kısa sürede alışacak ve abonesi olacaklardır. Çünkü ipek adı üzerinde yumuşak bir yapıya sahiptir. Sadece ipek şalı kaymasını önlemek ve sabit durmasına yardımcı olmak için eşarp iğneleri kullanmak gerekir.

Günlük Kullanılan Turkuaz Şal Modeli
Günlük Kullanılan Turkuaz Şal Modeli

Son olarak günlük şal modelleri 2017 yazımızda, sura varaklı ipek şal modelleri yer alıyor. Bu şallar günlük ev içinde olmasa da çalışma hayatı içinde çalışan tesettürlü bayanlara şıklık verir.

Bayan oturmalarında olsun, akşam misafirliklerinde olsun oldukça şık bir zarafet katar. Varaklı olması sebebiyle günlük kıyafetlerden ziyade ofis şıklığı adı altındaki kategoride yer alan muhafazakar parçalar tercih edilmelidir. Bir abiye şal modeli kadar olmasa da göz alıcı bir görüntü oluşturur. Özellikle siyah ya da beyaz gibi sade ve net renklerde tabanı, varaklı kenarları ile klasik bir şıklık yakalanmış olur.

Günlük Kullanılan Şal
Günlük Kullanılan Şal
Günlük Kullanılan Şal Modelleri
Günlük Kullanılan Şal Modelleri

Bunların yanı sıra her türlü desenli şallar, çiçekli şallar günlük şal modelleri arasında yer alır. 2017 Çiçekli Şal Modelleri yazımız için tıklayabilir ve detaylı bilgiyle beraber birbirinden güzel 2017 çiçekli şal modelleri resimlerini görebilirsiniz.

Günlük Kullanılan Şal Modelleri Galerisi

Günlük Kullanılan Şal Modeli
Günlük Kullanılan Şal Modeli
Günlük Kullanılan Siyah Şal Modeli
Günlük Kullanılan Siyah Şal Modeli
Günlük Kullanılan Beyaz Şal Modeli
Günlük Kullanılan Beyaz Şal Modeli
Günlük Kullanılan Bej Günlük Şal Modeli
Günlük Kullanılan Bej Günlük Şal Modeli
Günlük Kullanılan Açık Bej Şal Modelleri
Günlük Kullanılan Açık Bej Şal Modelleri
Gri Şal Modelleri
Gri Şal Modelleri
Açık Yeşil Şal Modeli
Açık Yeşil Şal Modeli

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
günlük şallar

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?