Karışık Desenli Şal Kullanma Rehberi

Şal modelleri, 2023 yılında da pek çok tesettürlü bayan tarafından kullanılmaya devam edecek. Eşarpların yeri bir ayrı olsa da şalın rahatlığı ve çeşitliliği kabul gören bir gerçek. Şal modellerinin bu kadar fazla olması renk yelpazesinin de bu modeller arasında fazlalaşmasına neden oluyor.

Düz renkli şalların daha fazla kombinlendiğini düşünebilirsiniz. Ancak karışık desenli şal modelleri de bir o kadar fazla kıyafetle kullanılabilir. Karışık desenli şal modellerinde belli başlı renkler göze çarpıyorsa o renklere dikkat çekmeli ve ona göre bir kombin yapmalıyız.

Karisik Desenli Sal Modelleri kahverengi

Karışık Desenli Şal Kimlere Yakışır

Karışık renkli bu mavi şal, desenleri itibari ile açık mavi tonlarında bir gömlekle kullanılabileceği gibi içindeki lila tonlarında bir üst giyimle de rahatlıkla kombinlenebilir. Vazgeçilmez beyaz tunikler ve gömleklerin üstüne de bu karışık şal modelini kullanmayı denemelisiniz. Bazen zıt renkler gözümüze hoş gelse de mavi desenli şal modeli pastel tonlarında olduğu için canlı ve ana renklerle kullanmak çok doğru olmayacaktır.

Karisik Desenli Sal Modelleri gri

Canlı renklerin bir arada olduğu yukarıdaki resimdeki gibi karışık desenli bir şal kullanmak istiyorsanız üst giyim için içindeki renklerden ziyade sade düz renk bir gömlekle kullanın. Beyaz gömlekler, her zaman karışık renkli ve karışık desenli şallar için uygun olacak ve şalın modelini öne çıkararak fazlaca renk karmaşasının önüne geçecektir. Yine siyah renk bir gömlek de bu şalın güzelliğini gösterecek bir renk olacaktır. Yaz ve ilkbahar aylarında açık renklerden yana kullanacağınız bu tercihi sonbahar ve kış aylarında biraz daha koyu renkler kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Karisik Desenli Sal Modelleri farkli renkler

Karışık Desenli Şal Nasıl Kombinlenir

Karışık desenli bir şal modeli daha… Bazı şal modellerinde içindeki en canlı rengi baz alarak bir gömlek ya da bluz tercih etmelisiniz. Bu şalda eğer yeşil rengi öne çıkarmak isterseniz ve yeşil bir gömlek giyerseniz hem karanlık bir hava oluşturur hem de göze itici gelen bir görüntü verirsiniz.

Karisik Desenli Sal Modelleri etnik motif

Siyah vazgeçilmez bir renk olarak moda dünyasında sonsuza kadar kullanılacak. Siyah elbiseler, siyah gömlekler ve tunikler, üzerine hangi renk ve desende giyerseniz giyin gayet hoş ve şık bir görünüm verecektir. Özellikle pastel tonlarında ve açık renklerde bir şal modeli ile kullandığınız siyah gömlek, karışık desenli şal modelini ön plana çıkaracaktır.

Karisik Desenli Sal Modelleri zincir

Karışık desenli şal modellerini kullanırken üst giyim olarak düz ve sade renkler tercih etmeniz karmaşaya yol açmadan ve göz yormadan bir kombin yapmanızı sağlar. 2023 karışık desenli şal modellerinde pastel renkler ağırlıklı olsa da canlı renkler de her daim hayatımızda olmaya devam edecek.

Karisik Desenli Sal Modelleri zincir desen

Muslima Wear Şallar 3 Al 2 Öde!

Muslima Wear, tesettür giyimde son yıllarda oldukça popüler bir marka haline geldi. Abiye elbiseleri ve şal modelleri ile bir çok tesettürlü bayanın ilgisini çeken Muslima Wear’ı özellikle püsküllü şal modelleri çok beğenildi.

2023 şal modelleri arasında da Muslima Wear’ın şalları da yer alacak. Şalın dört köşesinden sarkan göz alıcı püskülleri, farklı şal bağlama teknikleri ile şıklığa merhaba diyeceksiniz.

Karisik Desenli Sal Modelleri yesil

Muslima Wear şal modelleri, kayma yapmayan, kolayca şekil alabilen kumaşlardan üretilir. Bu güzel şalların volümlü duruşu, kusursuz dikişleri ve kalitesiyle stil sahibi olduğunuzu her ortamda gösterebilirsiniz. Geniş renk yelpazesine sahip olan Muslima Wear şallarını farklı renklerde kıyafetlerinizle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Karisik Desenli Sal Modelleri palmiye

Modanisa’da Muslima Wear Şal Kampanyası

Modanisa, tesettür giyimde öncü olan ve pek çok kampanyaya da imza atan bir online satış sitesidir. Kaliteli tesettür giyim ürünlerini güvenilir bir şekilde evinize kadar getiren Modanisa’da başörtüsü kategorisinde oldukça fazla seçenekte eşarp ve şal modelleri bulunmaktadır.

Karisik Desenli Sal Modelleri mor

Modanisa, Muslima Wear şal modellerinde de bir kampanya düzenliyor. Muslima Wear şallardan 3 tane alıyorsunuz ve 2 tane fiyatı ödüyorsunuz. Birbirinden güzel Muslima Wear Püsküllü Şallar, Muslima Wear Queen Püsküllü Şallar ve Muslima Wear Sultan Şallar içinden beğendiğiniz 3 şal modelini alıp 2 tanesinin fiyatını ödeyip, şallarınızı en güzel günlerinizde kullanabilirsiniz.

Özellikle tesettür abiye elbise modelleri üzerinde çok şık duran bu şal modellerini kaçırmamak için Modanisa dan hemen sipariş verebilirsiniz.

Karisik Desenli Sal Modelleri mavi beyaz

İşte birbirinden güzel Muslima Wear 3 Al 2 Öde şal modelleri :

Fileli Yıkama Şal Modelleri

2023 şal bağlama modellerini, resimli anlatımlarla sizler için hazırladık. Şal bağlamayı kolaylaştıracak ipuçları ile daha rahat ve farklı modellerde şal bağlamayı öğreneceksiniz.

Karisik Desenli Sal Modelleri kelebek

2023 şal bağlama modelleri yine birbirinden farklı yöntemlerle, yüz tipine göre, gideceğiniz ortama göre çeşitlilik kazanıyor. Şal modeli de elbette bağlama yöntemi üzerinde oldukça önemli bir noktayı oluşturuyor.

Bir çok şal bağlama modelinin olduğunu biliyoruz. Pratik ve 2023 şal bağlama modelleri ile çok rahat bir şekilde şal bağlamayı resimli anlatımlarla sizler için kolaylaştırdık.

Karisik Desenli Sal Modelleri cizgili

2023 yılında da şal modelleri birbirinden farklı desenlerde, modellerde, renklerde ve alternatif kullanım şekillerinde karşımıza çıkacak. Abiye şal modelleri bir yana günlük kullanım için de birbirinden farklı şal modelleri çıkıyor. Fileli şal modelleri de bunlardan biri. %100 pamuktan üretilen fileli yıkama şallar rahat kullanımı ile bayanların gündelik hayatında kolaylık sağlıyor. Yumuşacık dokusu ile bu şallar terletmez. Spor giyimde ya da misafirliğe giderken tuniklerin, gömleklerin ve bluzlerin üstüne örteceğiniz fileli şallar, bir çok renkle kombin yapılabilecek seçenekte üretilmiş.

Öncelikle 2023 şal modelleri hakkında bilgi verecek olursak;

  • 2023 şal renkleri biraz daha koyu olacak,
  • Şal için kullanılacak aksesuarlardan yararlanılacak,
  • Pratik şallar, hazır şallar daha fazla tercih edilecek,
  • Hazır şallar sayesinde iğne kullanılmayacak,
  • Mıknatıslı şallar da yine oldukça ilgi görecek,
  • Şal bağlama modelleri farklılaşacak; abiye şal bağlama modelleri artacak.

Şimdi resimli anlatımlarla şal bağlama modellerine bir göz atalım :

Resimde gördüğünüz gibi öncelikle hazır türban şal baştan geçirilip bağlamaya hazırlanır. Uzun taraf çene altından, baş üstünden geçirilerek baştan dolanır ve uzun kısım aynı yerine getirilir. Hala uzun olan şal ucunun 4 numaralı resimdeki gibi düz bir şekilde ucu açılır. Arka tarafta olan şal  ucunun köşesinden kulağın biraz daha üstünde başa iğnelenir. Farklı bir stilde bağlanan bu şal modelini, günlük hayatta kullanabileceğiniz gibi simli olan modellerini de davetlerde veya özel günlerde bu şekilde bağlayarak kullanabilirsiniz.

Şal bağlama modelleri arasında dünya üzerinde en çok beğenilen ve tesettüre uygun olan Türk stili şal bağlama olduğu açıktır. Türbanın bir aksesuar gibi kullanıldığı bazı bölgelerde bayanların saçlarının göründüğü bir bağlama şekli tesettüre uygun olmamakla birlikte hoş bir görünüm de vermemektedir.

Yüz şekline göre şal bağlama yazımızı henüz okumadıysanız okuyup hemen hangi şal bağlama sizin yüzünüze yakışır öğrenin. Dilediğiniz renk ve modellerde şal bağlayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir