Kısa Boylu Kadınlara Giyim Tavsiyeleri

Kısa Boylu Kadınlara Giyim Tavsiyeleri

Kadınlar, kıyafet seçimi yaparken mutlaka boy ve kilo oranlarına dikkat etmektedirler. Boy ve kilo ölçüsü, kıyafetin kumaşından modeline kadar bir çok unsuru etkilemektedir. Özellikle boyu kısa olan kadınlar, daha dikkatli seçimler yaparak uzun ve ince görünebilirler. Bunun için doğru adımları takip etmek ve doğru parçalar seçmek gerekir.

Kısa boylu ve tesettürlü kadınlar, her şeyden önce etek, tunik ve pardesü seçimlerini doğru yönde yapmalıdır. Tesettür giyimin uzun parçalardan oluşması, kısa boynu kadınlar için dezavantaj olarak görünse de durum böyle değildir. Her boy ve kiloya uygun kıyafet parçaları bulunur. Önemli olan bunlardan doğru olanlarını alıp, birbirini tamamlayan parçalar ile kullanmaktır.

Yüksek Bel Kıyafetleri Tercih Edin

Yüksek bel pantolon ve etekler, kadınları olduğundan daha ince ve uzun gösterir. Bu sebeple her kadının gardırobunda mutlaka yüksek bel kıyafetler olmalıdır. Bunlar kot pantolon, bol paça pantolon veya etek olabilir.

tesettur2

Topuklu Ayakkabılar Kullanın

Topuklu ayakkabılar kadınların vazgeçilmezidir ve görünüm olarak da oldukça zariftir. Kısa boylu kadınlara şüphesiz ki topuklu ayakkabı çok yakışır. Günlük hayatta da çok yüksek olmayan dolgu topuklar tercih edilebilir.

Bol Kıyafetlerden Uzak Durun

Bol kıyafetler her ne kadar rahat bir görünüm yaratsa da kadınları olduğundan daha kısa ve kilolu gösterir. Bu sebeple çok fazla bol olan kıyafetler yerine daha dar kesimde olan parçalar seçilmelidir. Oluşturulan kombinde parçaların biri bol ise diğeri mutlaka daha dar kesim olmalıdır. Örneğin bol paça bir pantolonla dar bir üst, bol kesim bir bluz ya da tunik ile de dar paça pantolon kullanılmalıdır. Böylelikle parçalar birbirini tamamlayacak ve orantısız bir görünüm oluşmayacaktır.

tes3

Büyük Çantalar Yerine Küçük Boyutluları Kullanın

Büyük çantalar, kısa boylu kadınların kullanmaması gereken ürünlerden biridir. Küçük boyuttaki çantalar daha zarif bir görünüm oluşturacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?