Kişiye Özel Tasarım Tesbihler

Kişiye Özel Tasarım Tesbihler

Son yılların moda sözcüğü “kişiye özel”.

Kişiye özel tasarımlar, kişiye özel takılar, kişiye özel süslemeler, kişiye özel kıyafetler, kişiye özel puzzle, kişiye özel cüzdan, kişiye özel tesbih vs. uzayıp giden kişiye özel ürünler zinciri. Bu yazımızda kişiye özel tasarlanan tesbih modellerinden bahsedeceğiz.

Tesbih, Allah’ın sıfatlarını tesbih ederken yani ard arda söylerken sayı saymak için kullanılan tanelerin (33 ve katları kadar) dizilmesiyle oluşan halkadır. Dini bir obje olmasının yanında stres atmak için de yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Peki kişiye özel tesbih nasıl yapılır, nasıl tasarlanır?

Öncelikle kişiye özel olan eşyalar ve takılarda insanlar isimlerinin baş harfini ya da tamamını kullanmaktan hoşlanırlar. Mesela tesbihde bulunan imamenin ucuna baş harfinin bulunduğu bir aksesuar sıklıkla tercih edilen tesbih modelleri arasındadır. Ya da isminin tamamının yer aldığı bir imame ucu, en özel hediyelerden biri olacaktır.

Tesbih deyince her ne kadar ilk akla gelen erkek tesbih modelleri olsa da günümüzde “kişiye özel” kavramıyla birlikte bayanlara özel tesbih modelleri de görmek mümkün. Henüz geride bıraktığımız “Anneler Günü” için hazırlanan birbirinden güzel tesbih modelleri, anneler için hem özel hem şık bir hediye olacaktır.

Ayrıca mevlüt, kına, nişan gibi özel günler için de farklı tesbihler tasarlanabilir. Tesbih tanelerindeki boncuk rengi, boncuk çeşidi, imame çeşidi, imame püskülleri çeşitlendirilip kişiye özel hali getirilebilir.

Son zamanlar kristal taşlı ve inci taneleri olan tesbih modelleri en çok rağbet gören modelleri arasında olsa da erkeklere özel tasarlanan tesbih modelleri de oldukça fazla.

Kişiye özel tesbihin yanında Yasin-i Şerif, tesbih kutusu ve iğne oyalı başörtüsünden oluşan setler de uygun fiyatlara alıcılarıyla buluşuyor. Birbirinden farklı ve istenilen renkte yapılabilen kişiye özel tesbih modellerinden siz de almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdaki galeride beğenilen pek çok model arasından derlediğimiz tasarım tesbihler bulunuyor. Buradan yorum yaparak ya da iletişim adresimize mail atarak bu harika tesbihler için bizimle iletişime girebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?