Şal Modellerinde Nakış Esintisi | Nakış Şal Modelleri

Şal Modellerinde Nakış Esintisi | Nakış Şal Modelleri

2023 2024 şal modelleri arasında yeni sezon içerisinde kıyafetlerde olduğu gibi eşarp ve şal modellerinde de nakış esintisi devam ediyor. Nakışlı şal modelleri özellikle genç tesettürlü bayanlar tarafından beğenilerek takılıyor. Tunik modellerinden trikolara, eteklerden pantolonlara kadar 2023-2024 giyim koleksiyonlarındaki her parçaya yakışan nakış işlemeler 2023 şal modelleri için de vazgeçilmezlerden oldu bile.

Nakış işlemelerin şal için farklı yerlere konumlandırılması şalın kullanılacağı yere göre de biraz farklılık gösterebilir. Mesela yukarıdaki nakış tasarım şal modelinde baş üstüne çapraz olarak tasarlanan nakışlar, özel bir davet için sade bir abiye elbise için kullanılabilirken genellikle şal ucuna işlenen nakışlar, spor ya da ünlük giyim için daha fazla tercih edilmektedir.

Siyah Nakışlı Şal Modeli
Siyah Nakışlı Şal Modeli

Pamuklu şal modelleri için nakış işlemeler günlük kullanım adına oldukça rahat şallardır. Terletmez, sıkmaz ve bunaltmazlar. Mat bir yapısı ve yumuşak bir dokusu olduğundan abiye elbise modelleri için uygun şal modelleri değildir. Abiye türban modelleri için de uygun şal kumaşlarına nakış işlemeler yapılabilir.

2023 Nakışlı Şal Modelleri :

Nakış Şal Modeli
Nakış Şal Modeli

Şallarda Nakış Şıklığı

Nakış deyince nedense hep annelerimizin gençlik yılları gelir aklımıza. Nakışlı bluzlerin moda olduğu 80’ler ve 90’lar… Nakış işi tam kadın giyimine yakışır tarzda bir işleme.

Bu seneler şallara bir haller oluyor. Şal bağlama oranı yükseldikçe şal üzerindeki aksesuarlar, işlemeler, püsküller de değişiklik gösteriyor hatta çoğalıyor desek daha doğru olur.

Nakışlı Uzun Şal Modeli
Nakışlı Uzun Şal Modeli

Kimi tasarımcılar kendi isimlerini veya markalarını şal ucuna bastırıyor, işliyor. Kimi markalar da eskilere geri dönerek hem nostalji yapıyor hem de herkesin sevdiği nakışları şal seven tesettürlü bayanların beğenisine sunuyor.

O güzel karpuz kollu bluzlerden hatırladığımız kırmızı gül desenli nakışları ve rengarenk bir çiçek buketinden oluşan nakış desenlerini krep şal üzerinde görmek sevindirmeye ve eskiyi hatırlamaya yetti.

Bir çok renkte satılan nakışlı krep şal modelleri Mirach Tekstil den çıkıyor. 70 cm ye 180 cm boyutlarındaki nakışlı şallar, özel günlerde olduğu kadar günlük kullanıma da uygun.

Nakış İşlemeli Şal Modeli
Nakış İşlemeli Şal Modeli

Yazın Nakış Modası

2023 ilkbahar yaz sezonu koleksiyonlarında birbirinden güzel parçalar, modeller ve herkesin beğeneceği kıyafetler ve detaylar var. Bu detaylardan biri de yıllar geçtikçe bir kaybolup bir çıkan nakış modası. Bayanların yıllar geçse de hobileri bitmez. Bazı yıllar örgü işi çok moda iken bazı yıllar nakış bazı yıllar da dantel moda olabiliyor. Ama tekstil sektörü bu trend hobileri çok güzel kullanmayı biliyor.

El Yapımı Nakışlı Şal
El Yapımı Nakışlı Şal

2023 yaz modalarından biri olan nakış aslında ilkbahar başında Mirach şal eşarpları ile karşımıza çıkmıştı ve bunu size Şallarda Nakış İnceliği yazımızla duyurmuştuk.

Şimdi yazın giyilebilecek en rahat gömleklerde ve tunik modellerinde uygulanan nakış işlemelerine de bir göz atalım.

El Yapımı Nakış İşlemeli Şal Modeli
El Yapımı Nakış İşlemeli Şal Modeli

Kimi firmalar kişiye özel nakış işleyerek müşteri çekmeye çalışırken kimi firmalar da üretimde toptan herkesin sevip giyebileceği modelleri nakşederek müşterilerine sunuyor. Biz genel anlamda her ikisinden de görseller ekleyerek size bu güzel nakış işlemeli gömlek modelleri, nakış işlemeli tunik modelleri ve nakış işlemeli şal eşarp modellerini sunuyoruz. Ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Çiçekli Şal Modelleri
Çiçekli Şal Modelleri
Çiçekli Nakışlı Kalın Şal Modeli
Çiçekli Nakışlı Kalın Şal Modeli
Çiçek İşlemeli Nakışlı Şal Modeli
Çiçek İşlemeli Nakışlı Şal Modeli

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?