Çift Taraflı Eşarp Modelleri 2017

Eşarplar, tesettürlü insanların saçlarını kapatmak amacıyla kullandıkları bez parçalarıdır. Modanın her üründe değişmesiyle birlikte eşarp modası da her geçen yıl değişim göstermektedir. Muhafazakâr insanlar için Türkiye geneli ünlü olan ve tercih edilen birçok markalar vardır. İnsanlar bütçelerine ve tarzlarına göre bu tarz markaları ya da normal eşarpları tercih edebilirler. Her markanın kendine has bir tasarısı vardır.

Eşarp markaları: Aker, Armine, Pierre Cardin, Levi D’or, Brada Scarf, Sarar, Cardion…

2017 Ipek Eşarp Modelleri

İnsanlar eşarp seçimi yaparken marka tercihinin yanı sıra kumaşın yapısına da dikkat ederler. Her an kullanılan eşarpların rahat hissettirmesi oldukça önemlidir. Eşarp üretiminde birçok kumaş türü kullanılabilir. Eşarp üretiminde markalar ve kullanılan kumaş yapısındaki çeşitlilikler de insanlara seçenekler sunar.

Eşarp çeşitleri: Sura ipek eşarp, twill ipek eşarp, twill eşarp, saten eşarp, rayon eşarp, jakarlı eşarp…

Sura ipek eşarplar 0 ipekten yapılan, parlak ve yumuşak kumaştan üretilen bu eşarplarda canlı desenler tercih edilir. Twill ipek eşarp de 0 saf ipek kullanılarak yapılır ama sura ipek eşarba göre daha kalın ve kayganlığı daha az bir yapısı vardır. Twill eşarp ise kalın kumaştan üretilerek herhangi bir kaymaya mahal vermez. Diğer bir çeşit saten eşarptır ki bu tarz eşarplar oldukça kaygan ve parlaktır. Rayon eşarp ipeksi yumuşak kumaş olan polyesterden üretilir ama ipek görünümü verir ve kayma yapmaz. Son olarak ise jakarlı eşarplar dokuma sırasında kendinden desenli görünümü veren şekillerin olduğu kayma yapmayan eşarp türüdür.

Aker Renkli Ipek Esarp

Modaya uygun yıldan yıla eşarp modelleri de değişiklik gösterir. Eşarpların üzerine hemen hemen her baskı yapılabilmektedir. Çiçek baskılı eşarplar, tek renk eşarplar, şehir baskılı eşarplar, leopar desenli eşarplar, çizgili eşarplar, yazı baskılı eşarplar… Eşarp modelleri 2017 yılında diğer yıllardan çok da farklı olmayarak çiçek desenleri, çizgiler, asimetrik ve geometrik şekiller ve baskılar eşarpların vazgeçilmezleri arasında yer alacaktır.

Mor Renkli Eşarp
Çift Taraflı Eşarp 2017 Modelleri

Çift taraflı eşarplar da tercih edilenler listesinde yer almaktadır. İnsanlar tek bir eşarpla iki renge sahip olmak istediklerinde çift taraflı eşarpları tercih ederler. Bu tarz eşarplar daha çok tek renk olmaktadır. Çift taraflı eşarp modelleri 2017 serisinde de tek renk olarak üretilmektedir. Eşarpta kullanılan kumaş türleri bu tarz eşarplar için de geçerlidir. Çift taraflı eşarplarda birbirine uyumlu renklerin kullanımına da dikkat edilmektedir. Aynı zamanda eşarplara estetik görünüm katmak amacıyla alt kısmına rengin bir açık tonunda ya da uyumlu başka bir renkte kalın şerit eklenebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir