Düz Renkli Eşarp Modelleri 2017

Tesettür giyimde en önemli detaylardan biri eşarp seçimidir. Seçim yaparken dikkatli davranmak gerekmektedir. Doğru eşarplar ile yapılan kombin sizi şıklığa götürecekken; yanlış bir seçim oldukça demode bir görüntüye ulaşmanıza sebep olacaktır. Seçim yaparken hem tesettürün amacını yansıtacak hem de estetik ve zarif gösterecek model ve renklerde yapılmalıdır. Renk seçiminde ise en tehlikesiz olanlar düz ve tek renklerdir.

Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Seçim yaparken öncelikle kendi renginizi bulmanız gerekmektedir. Dolabınızda en sık kullandığınız renkler muhtemelen sizin renkleriniz olacaktır. Çünkü renkler kişilerin karakterini yansıtır. Siz farkında olmasınız da alışveriş yaparken eliniz sürekli sizi yansıtan renklere gidecektir ve dolabınız ağırlıklı olarak bu renklere sahip kıyafetlerden oluşacaktır. Ayrıca renk seçimi yaparken ten renginizi de göz önünde bulundurmanız gerek.

Özellikle tek renkli eşarp modelleri baskın bir renge sahip olacağı için ten renginiz ile uyumsuz taktığınızda hoş bir görüntü elde edilemeyecektir. Eğer esmer bir ten rengine sahipseniz açık tonlar daha fazla uyum sağlayacaktır. Açık ten rengine sahip kişilerde ise açık ve tek renk modeller, sizi soluk ve donuk gösterecektir. Bu yüzden daha koyu renkler tercih etmeniz doğru olacaktır. Bunun yanında canlı ve parlak renkler, seçilen renge göre ve kıyafet ile uyumuna göre her ten rengi kişide güzel duracaktır.

Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düz renkli eşarp modelleri 2017 yılında da geçen yıllarda olduğu gibi çok sık kullanılmakta. Kombin yapılması da oldukça kolay olan modeller, şal modelleri aksine daha hafifler. Bu yüzden tüm mevsimlerde kullanılması mümkündür.

Tesettür giyimde kombin yaparken renk uyumuna dikkat etmek gerek. Bunun yanı sıra kıyafetlerin vücut yapısına da uygun olması önemli bir nokta. Tek renk modelleri kombin yaparken, kıyafetler ile uyum içerisinde olmasına özen gösterilmeli. Örneğin çiçek desenli bir tunik giyiyorsanız, kıyafetin içerisinde bulunan renklerden birini eşarbınızda kullanabilirsiniz. Bu sayede hem uyumlu hem de şık olacaksınız. Ayrıca simsiyah bir görüntü tesettür giyimde oldukça zarif durmaktadır.

Siyah bir eşarp ve siyah bir elbise tüm bayanları şıklığa yaklaştıracaktır. Ayrıca zıt renkleri de kullanmaktan çekinmemek gerek. Eşarp modelleri 2017 yılında zıt renklerin uyumunu buluşturacak. Siyah ve beyazın uyumu da yıllardır vazgeçilmez bir görüntüdür. Beyaz düz renk bir model, hemen hemen tüm kıyafetler ile uyum sağlayacaktır ve modası geçmeyen bir modeldir. Seçimlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise aksesuar kullanımıdır. Düz renkteki eşarplarınızı hareketli çanta veya gözlükler ile kombin yaparak biraz daha canlandırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir